Їжте більше ківі! Підвищення настрою за допомогою ківі

Diana Litvinchuk

Користь від ківі

Ківі — це відносно молодий фрукт, який з’явився в середині 19 століття. Він був виведений шляхом окультурення актинідії приємної, садівником-аматором з Нової Зеландії Олександром Еллісоном. Фрукт, який колись називали китайським аґрусом, є невеликим за своїм розміром зі значними харчовими перевагами. Вони багаті на вітамін С і можуть підтримувати здоров’я травлення, серця та очей, серед інших переваг для здоров’я. У нашій статті ми пропонуємо вам детальніше ознайомитися із його корисними властивостями. 

Яка користь ківі для здоров’я:

1.Підтримка травлення та здоров’я вашого кишківника

Ківі містить розчинну та нерозчинну клітковину, що підтримує здоров’я травної системи. Розчинна клітковина сприяє здоровому мікробіому кишківника, а нерозчинна допомагає підтримувати регулярне випорожнення.

2.Чудове джерело С

Вітамін С є важливим антиоксидантом для імунної системи. Ба більше, вітамін С захищає наш організм від окислювального пошкодження, спричиненого вільними радикалами, що можуть пошкоджувати клітини та сприяти різним захворюванням. Вживання двох ківі щодня протягом чотирьох тижнів може покращити функцію імунних клітин у людей з низьким рівнем вітаміну С у крові, допомагаючи захистити організм від інфекцій.

3. Контроль здоров’я серця

Більшість знає, що збалансована дієта (багата фруктами та овочами), може підтримувати здоров’я серця, і ківі є корисним та смачним доповненням до неї. Дослідження показало, що люди, які їли три ківі щодня, мали нижчий артеріальний тиск порівняно з тими, хто їв інші фрукти. Ківі також може позитивно впливати на рівень холестерину.

4.Корисне для зору

Поживні речовини, які містяться у ківі, можуть підтримувати зір і знижувати ризик вікових захворювань очей, таких як дегенерація жовтої плями та катаракта. Регулярне споживання ківі може бути корисним для тих, хто хоче підтримувати здоров’я очей.

5.Низький глікемічний індекс

Вуглеводи необхідні для здорового харчування, але не всі вони однакові. Деякі забезпечують більшу поживну цінність, тоді як інші викликають значні стрибки цукру в крові. Глікемічний індекс класифікує вуглеводи за їх впливом на рівень цукру в крові. Ківі має високий вміст води й низький глікемічний індекс. Завдяки обмеженому впливу на рівень цукру в крові, ківі є хорошим вибором для людей з діабетом.

Читайте також про те, як корисно перекушувати та не поправлятися.

Ківі корисний для психічного здоров’я?

Щоб перевірити властивості ківі покращувати настрій та залишатися більш бадьорим, дослідники провели дієтичний експеримент зі 155 дорослими з низьким рівнем вітаміну С. Протягом восьми тижнів учасників розподілили на три групи: плацебо, 250 мг добавки вітаміну С або два ківі щодня. Вони кожного дня оцінювали свій життєвий тонус, настрій, якість сну та фізичну активність. Згодом дослідники з Нової Зеландії дійшли до висновків, що споживання ківі може покращити настрій лише за чотири дні.

Ківі, як правило, вважається безпечним, за винятком тих, у кого відома алергія на фрукт або будь-який з його компонентів. Тому ви можете сміливо додавати його у свій раціон!

Використанні джерела:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/kiwi-fruit-may-improve-mental-health

https://www.health.com/kiwi-benefits-8404555