Таурин та енергетичні напої

Diana Litvinchuk

Таурин

Якщо ви любитель енергетичних напоїв, то бодай раз замислювалися про їх склад. У цій статті ми пропонуємо більше поговорити про таурин, який відомий тим, що входить до складу енергетиків. Що це за речовина, яка її користь та шкода — читайте далі.

Таурин — це природна амінокислота, яка відіграє важливу роль у кількох ключових функціях організму. Ця амінокислота природним чином міститься в білкових продуктах, таких як м’ясо або риба, і використовується організмом для роботи в клітинах. Наприклад, він допомагає виробляти енергію та регулює процес перероблення жовчних кислот, балансуючи рідини, солі та мінерали.

Користь таурину для здоров’я

Якщо говорити про його користь для здоров’я, важливо розуміти, не всі властивості були вже підтверджені, а які ще потребують більш детального дослідження.

Основні переваги таурину для здоров’я включають:
 • Підтримує належної гідратації шкіри та волосся;
 • Допомагає утворювати жовчні солі в печінці, що сприяє кращому травленню та метаболізму жирних кислот;
 • Регулює рівень мінералів, зокрема кальцію, у деяких клітинах;
 • Підтримує розвиток та функціонування центральної нервової системи, що допомагає захистити мозок від старіння та розвитку неврологічних захворювань;
 • Захищає сітківку ока від дегенеративних захворювань та підтримує зір.
 • Підтримує імунну систему як антиоксидант, який захищає клітини від запального та окисного стресу.

Шкода від таурину для здоров’я

Побічні ефекти таурину залишаються теж мало вивченими, як і корисні. Це часто через те, що дослідження на таурин як окрема речовина рідко проводяться. Наприклад, дослідження безпеки енергетичних напоїв не можуть чітко визначити, чи спричинені побічні ефекти саме таурином у складі напоїв, а не іншими компонентами, такими як гуарана, женьшень, кофеїн, цукор тощо.

Люди, які споживають зайву кількість таурину, спостерігаються наступні побічні ефекти:

 • блювота
 • нудота
 • біль у печінці
 • головний біль
 • біль у шлунку

Проте точно незрозуміло, чи є ці побічні ефекти прямою дією таурину, чи можливо, вони пов’язані з іншими інгредієнтами, які споживаються разом з таурином.

Таурин, як частина складу енергетика

Хоча таурин у складі енергетичних напоїв може не викликати проблем, як інші компоненти цих напоїв. Серед них можуть бути кофеїн, цукор та інші інгредієнти, такі як екстракти трав, що робить безпеку цих напоїв менш очевидною.

Здорові дорослі, які не зловживають питтям енергетиків не мають проблем з ним. Проте для деяких людей ці напої можуть спричиняти зневоднення та проблеми зі сном, а також викликати нервозність та тривогу, особливо за умови великої кількості кофеїну, який зазвичай міститься в них.

Важливо! Діти та підлітки не повинні споживати енергетичні напої через вміст кофеїну.

Будьте уважними до вмісту кофеїну та цукру в енергетичних напоях, це допоможе уникнути надмірного споживання калорій і проблем, пов’язаних з великою кількістю кофеїну.

Використанні джерела:

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/expert-answers/taurine/faq-20058177

https://health.clevelandclinic.org/taurine