Завантаження. Будь ласка, зачекайте...

Дихання під час бігу


Безліч чинників впливають на якість вашого бігу: від стану здоров'я до мотивації. Але одним з найголовніших залишається вміння правильно дихати. Саме дихання може перетворити хорошу пробіжку в тяжке тренування.

dihannya_big.jpg (294.01 Kb)

Але якщо ви запитаєте досвідченого бігуна, в чому полягає дихальна техніка, він, можливо, потисне плечима і скаже, що ви з'ясуєте це в процесі бігу.

Ключові умови правильного дихання

1) Ритм

Ритм дихання під час бігу може збільшити вашу швидкість і витривалість.

2:2 - ідеальна схема для бігу. Трохи тренувань, і ви будете слідувати ритму, навіть не замислюючись про це.

Полягає схема в наступному: вдих, ліва, права, видих, ліва, права, вдих і т.д. Коли звикнете до схеми 2:2, можете взяти інший ритм - 3: 3, 4: 4 - в залежності від ваших особистих переваг і швидкості бігу.

2) Глибина

Бракує повітря під час бігу? Дихайте глибше!

Глибоке дихання включає роботу діафрагми. Цей тип дихання дозволяє доставити більше кисню в кров і м'язи, покращуючи тим самим ваші показники, запобігаючи нудоту і втому. До того ж, ви будете видихати більше вуглекислого газу!

Тренування глибокого дихання краще почати в комфортній і спокійній обстановці. Спробуйте робити глибокий вдих і видих, регулюючи не грудьми, а діафрагмою. Дихайте стоячи, сидячи та лежачи. Дихайте «животом» під час перегляду телевізора, читання або роботи. Після ознайомлення з системою дихання можете починати практикувати її під час бігу.

Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою

3) Ніс і рот

Дихати потрібно і ротом, і носом. Вдих через ніс допомагає дихати глибше і зігрівати повітря до того, як воно потрапить в легені. З іншого боку, дихання через рот допомагає збільшувати доставку кисню до працюючих м'язів. Нам же залишається комбінувати. Під час бігу рот повинен бути злегка відкритий, це розслабить м'язи обличчя і зніме напругу зі всього тіла.

4) М'язи

Багато хто вважає, що біг - робота для серця і ніг. Але легені беруть на себе більшу частину роботи, і їх розвитком теж потрібно займатися.

Близько 80% всієї роботи системи дихання виконує діафрагма. Зміцнивши її, ви можете значно поліпшити якість бігу і витривалість. Вправи на прес з підйомом ніг допоможуть вам в цьому.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Активний відпочинок

Схожі публікації