15 хвилин спорту – шлях до довголіття

Катерина

Updated on:

Якщо малорухлива людина додасть в свій щоденний розклад 15 хвилин фізичних вправ, тривалість її життя збільшиться на три роки.

15_hvilin_sportu_-_shlyah_do_dovgolittya2

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує 150 хвилин помірної фізичної активності на тиждень. Багато лікарів згідні з цією нормою. Однак те, що заняття спортом збільшують тривалість життя, до сих пір не було доведено.

У медичному журналі The Lancet було опубліковано дослідження китайських вчених, що оцінює вплив рівня фізичної активності людини на його здоров’я і якість життя.

У дослідженні, що проводилося з 1996 по 2008 рік, взяли участь понад 400 тис. чоловік. Учасники оцінювали тривалість своєї фізичної активності протягом тижня, на підставі чого дослідники визначали їх в одну з п’яти груп: неактивний, низький, середній, високий і дуже високий рівень активності. Потім учені порівняли ризик смерті в цих групах, а також розрахували середню тривалість життя в кожній з них.

Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою

Результати дослідження

Навіть в групі людей з низьким рівнем активності (92 хвилини фізичної активності на тиждень, тобто 15 хвилин в день) ризик смерті знижується на 14%, а ризик смерті від онкологічних захворювань – на 10%. Тривалість життя при цьому збільшується на три роки в порівнянні з неактивними людьми.

При наявності серцево-судинної патології навіть низький рівень активності знижує ризик смерті в найближчі п’ять років на 17%. У міру збільшення тривалості фізичних вправ на 15 хвилин в день ризик смерті знижується на 4%. Ці результати однаково поширюються на людей різної статі і віку.

Якщо результати досліджень підтвердяться, то центральною ланкою терапії та профілактики таких захворювань, як рак, діабет і серцево-судинна патологія, стане саме підвищення рівня фізичної активності.

Вчені також наголошують на необхідності пропаганди активного способу життя. Додати в свій розклад 15 хвилин фізичних вправ в день достатньо просто, а ефект від цього надзвичайно високий.