Звички, які допоможуть набрати м’язеву масу

Катерина

Updated on:

Набрати м’язеву масу – одна з головних цілей тих, хто хоче зробити своє тіло сильним і рельєфним. Йдеться про обсяг тканин нашого тіла, які ми називаємо м’язами. Вони допомагають нам збільшити свою фізичну силу і витривалість.

myazeva_masa

Але набрати м’язеву масу не так-то просто! Це зажадає від нас безперервних зусиль і в плані фізичних навантажень, і в плані правильного харчування. Важливо розуміти, що це довгостроковий проект, результати якого будуть строго індивідуальні (в залежності від способу життя кожної конкретної людини).

5 звичок, які допоможуть досягти поставленої мети максимально природно і безпечно

1) Складіть для себе щоденний план тренувань. Якщо ви хочете збільшити обсяг своїх м’язів, то повинні розуміти: єдиний спосіб це зробити – тренуватися щодня. Вам необхідно скласти для себе план щоденних вправ високої інтенсивності. Подібний вид фізичної активності дозволяє створювати мікротріщини в м’язових волокнах, які потім, відновлюючись, роблять м’язи більшими і сильнішими. Але, звичайно, для того, щоб цей процес проходив оптимальним чином, необхідно доповнити його збалансованою дієтою, багатою високоякісними поживними речовинами.

2) Їжте 5 або 6 разів на день, і тільки здорову їжу. Розділіть своє харчування на 5 або 6 прийомів їжі в день. Це ще одна з хороших звичок, які допоможуть вам набрати м’язеву масу і підтримувати її. Це пов’язано з тим, що при частих прийомах їжі поліпшується активність метаболізму, і, як наслідок, зменшується ймовірність того, що організм буде накопичувати жир. Крім того, якщо харчуватися подібним чином, у організму завжди буде достатньо енергії, а значить, і його працездатність буде максимальною.

3) Збільшіть споживання білків і вуглеводів. Білки і високоякісні вуглеводи грають провідну роль в зміцненні м’язів і збільшення їх обсягу. Ці поживні речовини забезпечують наш організм енергією, а ще вони необхідні для оптимального процесу відновлення м’язів під час тренування.

4) Збільште споживання води. Вода є одним з найважливіших компонентів для нашого організму, тому її достатнє вживання необхідно для того, щоб волокна і тканини м’язів залишалися в найкращому стані. Ця життєво важлива рідина бере участь в синтезі інших необхідних поживних речовин: вода допомагає транспортувати кисень в м’язи, щоб вони «працювали» без особливих труднощів. Зневоднений організм, навпаки, може втратити свою м’язеву масу.

Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою

5) Висипайтеся. На перший погляд, ці речі ніяк не пов’язані. Але насправді гарна якість сну – одна з найважливіших умов ефективного набору м’язевої маси. Під час нашого відпочинку м’язи мають можливість відновитися. В цей же час відбувається синтез білків, а цей процес сприяє секреції гормону росту. Таким чином, важливо спати не менше 7-8 годин на добу (без перерви). Тоді ніщо не завадить вам набрати м’язеву масу.

Також необхідно кардинально змінити свій спосіб життя, уникати споживання шкідливих продуктів і не вчиняти дій, які можуть перешкодити нарощуванню м’язевої маси.