Інтервальний біг і його користь для схуднення

Катерина

Updated on:

Як відомо, біг – один з кращих способів схуднути і привести себе в форму. Але ефективність бігу теж може бути різною, залежно від режиму тренування. Останнім часом багато спортсменів перейшли на інтервальний біг, який допомагає досягти більш помітних результатів, ніж звичайні пробіжки.

intervalnii_big2

Сенс цих тренувань полягає в тому, що дистанції потрібно пробігати з різною швидкістю, чергуючи біг в спокійному темпі з максимальним прискоренням. Це сильно підвищує витрату калорій і створює стресові умови для організму, прискорюючи обмін речовин. В результаті ви витрачаєте більше калорій, ніж бігаючи з однією швидкістю. Крім того, інтервальний біг допомагає підвищити витривалість і навчитися бігати швидше.

Чергування інтервалів відбувається за певною схемою:

Розминка – прискорення (1 хвилина) – звичайний біг (3 хвилини) – прискорення (2 хвилини) – звичайний біг (3 хвилини) – прискорення (1 хвилина) – звичайний біг (3 хвилини) – заминка.

Для початку цього цілком вистачить. Згодом, коли ваші м’язи зміцніють, можна додати по одному підході для кожного інтервалу, тим самим збільшивши час тренування вдвічі. Якщо вам зручніше рахувати не по часу, а по відстані, замініть кожну хвилину 150-200 м.

Але не думайте, що можна просто так встати з дивана і почати займатися інтервальним бігом. Перш ніж внести його в свою тренувальну програму, потрібно протягом декількох місяців практикуватися в звичайному бігу, щоб підготувати своє тіло до підвищеного навантаження.

Дивіться також: Як правильно віджиматися на брусах

Новачкам, а також людям з великою надмірною вагою цей тип бігу вкрай не рекомендований. Щоб комфортно відчувати себе при інтервальному бігу, ви повинні володіти достатнім ступенем фізичної підготовки. Проводити подібні тренування потрібно 1-2 рази на тиждень. В інший час обмежтеся звичними пробіжками в спокійному темпі.