Скільки часу треба тренуватися, щоб відчути ендорфіновий ефект

Катерина

Updated on:

Ендорфіновий ефект – одна з найсильніших мотивацій, яка може стимулювати регулярно займатися спортом. Але скільки часу треба займатися, щоб ендорфіни почали діяти?

endor

Опитування, проведені у Великобританії, дозволили встановити середній час, який чоловікам і жінкам треба затратити, щоб отримати справжнє задоволення від спорту.

Так, результати дослідження показують: середній час, який треба витратити на тренування, щоб відчути ендорфіновий ефект, становить 9 хвилин 44 секунди для жінок і 10 хвилин 20 секунд для чоловіків.

Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою

Цікаво, що люди більш старшого віку досягають ефекту швидше, ніж молодь: так, спортсменам у віці 45-54 років знадобилося всього 7 хвилин і 4 секунди, тоді як тим, чий вік склав від 35 до 44 років, довелося займатися 12 хвилин і 47 секунд.

. . . . . .

Втім, учасники експерименту у віці від 18 до 24 років повідомили, що для досягнення ендорфінового ефекту їм знадобилося менше 7 хвилин.

Автори дослідження також з’ясували, який вид спорту найбільш сприяє виробленню ендорфінів. Так, при заняттях на силових тренажерах, спортсмени досягли ефекту через 6 хвилин і 36 секунд після початку заняття, під час бігу – через 8 хвилин і 28 секунд, при ходьбі – через 10 хвилин і 35 секунд.