Скільки хвилин потрібно розминатися

Катерина

Updated on:

Розминка – це необхідна частина будь-якого тренування, і на неї відводиться певний час (в середньому 10-15 хвилин). Розминка ділиться на 2 частини.

rozminka_gol

Перша, “загальна”, охоплює все тіло і включає в себе одне з наступних занять: біг, ходьбу, велотренажер, бігову доріжку, стрибки на скакалці, просто стрибки, роботу на боксерській груші і т. д. На неї йде 5-10 хвилин , ознака того, що потрібно переходити до другої частини – легке потовиділення. Це означає що ви готові до наступної частини розминки. Наступна частина складається з вправ на окремі м’язові групи, які найчастіше будуть задіяні в самому тренуванні. Наприклад, якщо ми будемо тренувати м’язи ніг і плечей, то ми розминаємо саме ці м’язи.

Читайте також: Вправи та правила для виконання розминки перед тренуванням (відео)

На другу частину варто відводити не більше 5-8 хвилин. Метою розминки є підготовка організму до виконання основної частини тренування. Розминка знижує ймовірність розтягувань, надривів, розривів в області зв’язок, м’язів, сухожилля. Також стимулює активність центральної нервової системи, відповідно прискорює рухові реакції за допомогою швидшого проведення нервових імпульсів. Розминка сприяє поступовому підвищенню частоти серцевих скорочень, що готує серце до важкого фізичного навантаження, знижуючи таким чином ризики захворювань серця.

peredtren

Рекомендується обов’язково проводити розминку на 10-15 хвилин, але при цьому пам’ятати, що розминка не повинна вас втомити, а всього лише підготувати до тренування!