Сушка тіла: як тренуватися і харчуватися

Катерина

Updated on:

Термін «сушка» вживається з більш професійної точки зору у спортсменів, які поставили собі за мету зменшити вагу тіла за рахунок зменшення тільки жирової тканини, зберігши при цьому обсяг м’язів. Сушка передбачає, що у вас вже є певна м’язова маса, яка поки що не зовсім чітко промальовується під деяким шаром жирової тканини, але при цьому у вас об’єктивно немає зайвої ваги.

pres-4

Якщо м’язової маси немає, ніякого ефекту сушка не дасть, а ось проблеми зі здоров’ям забезпечити може. До сушінні, як правило, вдаються спортсмени, щоб швидко увійти в потрібну вагову категорію, і бодібілдери, щоб підкреслити рельєф м’язів. Але багато дівчат помилково вважають сушку панацеєю і розглядають її як черговий варіант експрес-дієти. Надто тривала і неправильна сушка може привести до різних збоїв в організмі. А ось професійно індивідуально підібраний комплекс тренувань і підхід з боку дієтології є запорукою правильного сушіння тіла.

. .

Як тренуватися???

Аеробні навантаження під час сушки дуже важливі. Це різного виду кардіотренування, які роблять позитивний вплив не тільки на витрату кілокалорій, а й зміцнюють серцево-судинну систему, працездатність і психологічний стан. При цьому необхідно працювати в своїй жироспалюючій зоні пульсу. При надто високій частоті пульсу ваше дихання збивається і ви починаєте відчувати брак кисню.

Як харчуватися???

По-перше, необхідно витрачати більше, ніж отримувати. Однак загальне зниження калорійності не повинно перевищувати 15-20%, інакше вам загрожує підвищення рівнів гормонів лептину та кортизолу, а також втрата не тільки жиру, скільки м’язової тканини. По-друге, необхідно підтримувати високу швидкість обміну речовин: якщо знизити споживання їжі до мінімуму або взагалі відмовитися від неї, ви дуже сильно сповільните свій обмін речовин і взагалі нічого не доб’єтеся.

У харчуванні головний акцент робимо на зниження вуглеводів (кількість вуглеводів в день приблизно 2 грами на 1 кг маси тіла) . Кількість білкових продуктів в режимі харчування слід збільшити, це призупинить процеси розпаду м’язових тканин.

sushkayakzaimatisihar

Основні правила сушки тіла

– Контроль за калорійністю раціону.

– Зменшення кількості вуглеводів в раціоні і збільшення білка.

– Останній прийом їжі повинен проходити за 3 години до сну.

– Їсти 4-5 разів на день.

– Оптимально під час сушіння проводити 4 кардіотренування в тиждень тривалістю 45-60 хвилин і два силові тренування.

– Не забувати пити воду, в тому числі під час тренування.