Як правильно робити ранкову зарядку

Катерина

Updated on:

Відійти від сну, сконцентруватися, подумки підготуватися до чергових звершень допомагає ранкова зарядка. Вона дозволяє розім’яти суглоби і м’язи, приводячи тим самим тіло в тонус. Не настільки важливо, де виконувати вправи – вдома чи на вулиці, головне, робити їх правильно, кожен день і з задоволенням.

rankova_zaryadka

Краща ранкова зарядка – та, що приносить задоволення. Фізична активність з ранку допомагає позбутися від в’ялості, сонливості, дратівливості і загальмованості. Вона підвищує життєвий тонус і настрій, мотивує підтримувати тіло в хорошій формі. Якщо робити зарядку регулярно, загальний стан здоров’я, безсумнівно, покращиться. Ранкова гімнастика покращує кровотік, роботу серця і легенів.

Ранкова зарядка на ліжку

Підійде тим, кому важко даються ранні підйоми з ліжка. Подібний комплекс передбачає поступовий перехід від стану сну до активного дня.

Лежачи в ліжку, руки спочатку піднімають вгору. Після того долоні кладуть на потилицю, а зігнутими в колінах ногами роблять обертальні рухи, як би обертаючи педалі на уявному велосипеді. Через хвилину переходять на махи: руки вгору і, не згинаючи, опускають вниз. Повертаються в початкове положення. Вправу повторюють 10 разів.

Далі сідають на край ліжка, спустивши ноги на підлогу. Правою стопою роблять 5-6 кругових рухів. Ті ж дії повторюють з лівою ногою. І так по 10 разів.

Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою

Універсальний комплекс вправ для ранкової гімнастики

Починають робити зарядку з нахилів і поворотів голови, кругових обертань в різні боки. Розім’явши м’язи шиї, переходять до вправ для рук. Спочатку обертають кулаками, розминаючи кистьові суглоби. Далі переходять до плечового поясу: по черзі описують кола то одним, то іншим плечем, в кінці роблять обертання одночасно. Наступні вправи – кругові махи прямими руками, а також згинання-розгинання верхніх кінцівок. Завершують блок обертання ліктями.

Злегка розставивши ноги, плавно нахиляються вперед. Спину при цьому тримають прямо, а кінчиками пальців намагаються дотягнутися до підлоги. Поклавши долоні на талію, обертають тазом.

rankovazaryadka2

Залишивши ліву руку на поясі, а праву підняв вгору, роблять нахили вліво. Далі положення рук змінюють і нахиляються вправо. Остання вправа для тулуба – повороти. Руки або згинають в ліктях, або кладуть на потилицю. На рахунок 1-2 корпусом повертаються вліво, на 3-4 – вправо. Правильно, коли ступні під час повороту не відриваються від підлоги. Комплекс вправ для ніг може включати по черзі махи вперед-назад, підйоми в сторони, присідання.

Зарядку найкраще робити на свіжому повітрі. Наявність свіжого повітря – обов’язкова умова для хорошого самопочуття, так як під час фізичної активності потреба організму в кисні зростає. Бажано, щоб ранкова гімнастика мала музичний супровід. Для занять слід вибирати ритмічні композиції, які допомагають утримувати потрібний темп. Музика створює позитивну атмосферу, а разом з нею і бажання займатися спортом щодня.