Як присідати зі штангою

Катерина

Updated on:

З першого дня відвідування тренажерного залу необхідно поставити собі за мету постановки техніки у всіх вправах. Попросіть у тренера при будь-якій зручній можливості, щоб він показував рухи і контролював їх виконання. Краще один раз витратити час спочатку і завчити все як треба, ніж потім переучуватися.

sportivna45

Присідання можна виконувати, знімаючи штангу зі стійок або в силовій рамі з регульованими підніжками. Розберемо другий варіант. Перед тим, як покласти штангу на підніжки, необхідно відрегулювати висоту їх установки. Висота повинна бути такою, щоб Вам не довелося тягнутися до грифу і вставати на пальчики. Встановіть підніжки трохи нижче рівня плечей і закріпіть. Після установки грифа потрібно визначитися з положенням рук – їх шириною хвата.

Положення ніг є ключовим, оскільки це дасть Вам стабільну точку опори. Позиція ніг також індивідуальна і може змінюватися від людини. Стопи злегка розведені в сторони. Ви повинні знайти такі положення стоп, при якому Ви можете комфортно присісти.

Погляд необхідно направляти в одну точку на горизонті. Багато тренерів кажуть, що потрібно дивитися вгору, проте такий стан негативно позначається на шийному відділі хребта.

Як присідати зі штангою

Тримайте спину прямою і, повільно (на вдиху) згинаючи коліна і стегна, почніть присідати, як ніби сідайте на невидимий стілець. Продовжуйте йти вниз, поки кут між верхньою частиною ноги і литками не стане трохи менше 90 градусів.

Почніть підніматися на видиху, відштовхуючись п’ятами. Випрямляючи ноги, поверніться у вихідне положення. Повторіть задану кількість повторень.

Присідання – одне з найбільш технічно складних вправ, тому що атлету необхідно утримувати рівновагу в просторі і стежити за виконанням вправи.

Присідання зі штангою ефективно зміцнюють прес. Виконання присідань зі штангою дозволяє крові активніше проштовхуватися по кров’яному руслу. При присіданні підвищується внутрішній тиск і серцево-судинна активність повинна протікати на підвищених швидкостях. Тому присідання зі штангою сприяє поліпшенню роботи серця і всієї кровоносної системи.

prisyadapp