Планка – вправа з власною вагою

Катерина

Updated on:

Вправи з власною вагою – простий і практичний спосіб привести тіло в порядок. Планка – одна з таких вправ, яке навряд чи вийде з моди. Чому? Виконання планки не забере від вас багато чого, а результат при цьому буде значним. Перш за все, планка поліпшить стан м’язів. Якщо ви почнете виконувати планку кожен день, вас чекають приємні зміни.

planka4

Щоденне виконання планки насамперед допоможе вам зміцнити ці м’язи. Всього одна вправа задіє відразу всі основні групи м’язів кора:

  • поперечний м’яз – допомагає піднімати велику вагу;
  • прямий м’яз – допомагає краще стрибати;
  • косі м’язи – розширюють можливості бокового нахилу;
  • сідниці – підтримають спину і дадуть гарний профіль.

Виконання планки дозволить вам сформувати м’язи кора без ризику, зайвого навантаження на спину і стегна. Причому регулярне виконання планки дозволить зміцнити не тільки нижню частину тіла, але і верхню. А це зменшить ризик виникнення болю в спині. [/p]

Планка спалює більше калорій, ніж класичні вправи для преса – скручування і підйоми тулуба. Навіть 10 хвилин силових вправ в день прискорюють обмін речовин. Причому на досить тривалий час: навіть вночі ви будете спалювати більше калорій. Приємний бонус для тих, хто хоче схуднути.

Посилення м’язів кора робить глибокий вплив на стан шиї, плечей, спини та попереку. Щоденне виконання планки допоможе підтримувати їх в правильному положенні і поліпшить вашу поставу.

Завдяки планці розтягуються м’язи і зв’язки, прикріплені до плечей, лопаток, ключиць, стегон. За допомогою бічної планки ви також можете опрацювати косі м’язи живота. Збільшивши гнучкість всього тіла, ви отримаєте додаткові переваги при виконанні будь-яких інших вправ і просто в повсякденному житті.

plankamyaz

Планка по-особливому впливає на нерви. Після цілого дня в робочому кріслі ви відчуваєте напругу. Як наслідок, настрій погіршується, ви стаєте млявими і похмурими. Щоденне виконання планки допоможе поліпшити настрій і матиме позитивний вплив на нервову систему.

Всього 5-10 хвилин дадуть вам заряд енергії на весь день, а щоденне повторення – на все життя.