Завантаження. Будь ласка, зачекайте...

Адаптація м'язів до фізичних навантажень


Людина може підлаштуватися практично під будь-які умови навколишнього середовища. Практично те ж саме може зробити і організм людини, пристосовуючись до тренувальних буднів, інтенсивних тренувань і важкої ваги. Така здатність організму називається адаптацією.

myazinagruzkagolovna.jpg (32.59 Kb)

Адаптація м'язів до фізичних навантажень ділиться на кілька видів за механізмами появи і за часом виникнення. За механізмами: генотипна - залежить від генів, вроджених якостей і спадковості; фенотипна - з'являється під час будь-яких занять, протягом усього життя. За часом: термінова - якщо говорити про фізичні навантаження, то така адаптація виглядає як зміна пульсу, швидкості вдиху-видиху і подібне; довгострокова - виникає під дією постійних і тривалих факторів впливу, наприклад, при постійних тренуваннях в спортивному залі.

Читайте також: Вправи та правила для виконання розминки перед тренуванням (відео)

Під постійним стресом, тобто тренуваннями, організм (м'язи, суглоби, системи організму) удосконалюються, звикають до отримуваних навантажень.

В результаті чого поліпшуються фізичні якості, наприклад, сила, витривалість, збільшуються в розмірах м'язи. Для м'язів вже не будуть стресовими ті навантаження, які були місяць, два назад, а просто будуть фактором тонізації.

myazi_nagruzka.jpg (116.51 Kb)

Адаптацію можна визначити в той момент, коли м'язи перестають хворіти, число повторень за один сет значно зросло. У всіх спортсменів адаптація м'язів до фізичних навантажень триває по-різному. Це обумовлено початковим станом спортсмена, типом статури, станом здоров'я, спадковістю.

myazi_v_nagruzki_2.jpg (17.36 Kb)

Варто постійно «дивувати» м'язи і фізичне навантаження з кожним разом буде стійко переноситися організмом, паралельно зміцнюючи його, розвиваючи та вдосконалюючи. Адаптацію можна зарахувати до позитивних явищ спортивного життя.


Підтримайте Prostoinfo.com! Become a Patron!Силові вправи

Схожі публікації