6 головних правил в правильному харчуванні

Марко

Updated on:

pit1

Будь який фітнес тренер скаже Вам, що які б фізичні вправи ви не робили, ідеальне тіло не побудувати лише за рахунок тренувань. Надзвичайно важливу роль в процесі досягнення гарного тіла грає харчування. Більше того, якщо ви не слідкуєте за вашим раціоном взагалі, у вас можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров’ям.

«Скажіть як ви харчуєтесь і я скажу хто ви». Цей вираз пояснює всю важливість вашого раціону, адже продукти які Ви споживаєте будуть постачати у ваш організм енергію, кислоти, мінерали і вітаміни, які необхідні для повноцінного функціонування вашого тіла.

Потрібно також розуміти, що кожен організм індивідуальний, і ті правила і поради, які подані в цій статті – це основні рекомендації. Ви можете відкоригувати свій раціон, щоб він найбільш підходив до Вас.

Правило 1

Їжте невеликими порціями 5-7 разів на день (кожні 2-3 години). Дотримуючись цього правила, ваш шлунок не буде переїдати і Ви будете відчувати себе набагато легше.

Правило 2

Вода – важлива частина раціону і тому рекомендується вживати приблизно 2 л води на день. Але, старайтесь не запивати їжу одразу, а десь за півгодини чи годину після або перед прийомом їжі.

Правило 3

Протягом дня знижуйте кількість продуктів з великим вмістом вуглеводів в раціоні (крупи, вироби з борошна, картопля, продукти з цукром). Найкращий час для вживання вуглеводних продуктів – це ранок і обід. Продукти ж з високим вмістом білку (м’ясо, риба, яйця, кисломолочні продукти) споживайте протягом дня приблизно в рівних кількостях.

pit2

Читайте також: Вправи та правила для виконання розминки перед тренуванням (відео)

Правило 4

Можна їсти після 6 години вечора і навіть після 8 години, але це має бути легка вечеря(салат і м’ясо, салат і риба і т.п.).

Правило 5

Старайтесь включати в свій раціон більше фруктів і овочів, адже в них міститься багато вітамінів і мінералів, які потрібні організму. Проте робіть це по сезону, бо фрукти вирощенні не в свій сезон можуть мати шкідливі домішки і пестициди, які не потрібні нашому організму.

Правило 6

Вирахуйте необхідну кількість кілокалорій, які потрібні вашому організму протягом дня і створіть свій раціон відносно необхідної кількості енергії для вашого організму. В Інтернеті Ви легко знайдете калькулятор для розрахунку необхідної кількості калорій.