Чому після схуднення вага повертається

Катерина

Updated on:

Скинути вагу не так важко, як втримати досягнутий результат, зайві кілограми завжди намагаються повернутися знову. Чому після схуднення повертається зайва вага? Як цього не допустити?

vaga_povertae

Американське фізіологічне товариство провело експеримент і прийшло до висновку, що під час схуднення тіло постійно відчуває себе голодним, тому потім прагне повернути те, що у нього відібрали. Дослідники аналізували стан людей, які худнули за допомогою правильного харчування і щоденного виконання фізичних вправ. В аналіз входило визначення рівня гормонів ситості і голоду, а також оцінка відчуттів учасників. Всі учасники змогли втратити зайву вагу і виявилися здатними утримувати досягнутий результат протягом двох років, проте, вони постійно відчували голод. Рівень гормону насичення став набагато нижче, в той час як рівень гормону голоду помітно підскочив.

Вчені бачать дане явище, як вироблену еволюцією реакцію. Організм розглядає схуднення, як загрозу для життя, тому він виробляє більше гормонів голоду для компенсації втрачених ресурсів. Гормони, які сигналізують про насичення, теж почали вироблятися в підвищеній кількості, але гормони голоду переважають, тому схудлі люди знову мають тенденцію набирати вагу. Саме почуття голоду стає перешкодою перед збереженням красивого тіла, саме тіло створює додаткову потребу в їжі.

Читайте також: Street workout – молодіжний вуличний спорт

Підвищений апетит – це не єдина, але найвагоміша причина для повернення зайвої ваги. Вам необхідно оптимізувати свій раціон так, щоб в ньому переважали клітковина і білки, насичені ними продукти довго перетравлюються, що блокує відчуття голоду. Ще одна невелика хитрість полягає у вживанні невеликої кількості води під час їжі. Обсяг шлунка обмежений, тому його наповнення водою не залишає місця для додаткової їжі. Люди, які випивали по склянці води за півгодини до їжі протягом 12 тижнів, втратили в три рази більше зайвої ваги ніж ті, хто так не робив.