Чим корисний бергамот?

Diana Litvinchuk

Користь бергамоту

Бергамот — цитрусова рослина, походить з Південно-Східної Азії, проте вирощується в найбільшій кількості в Калабрії. Цей цитрус використовується для зниження рівня холестерину та інших жирів у крові. Також він застосовується для зменшення тривоги, підвищення розумової активності, полегшення болю в суглобах та інших станів

Для виготовлення лікарських препаратів використовуються ефірні олії, отримані зі шкірки цитруса, а також витяжка з його соку. Олія бергамоту містить кілька активних хімічних сполук і широко застосовується в ароматерапії. При контакті зі шкірою, хімічні компоненти в олії бергамоту можуть спричинити чутливість до сонячного світла.

Користь для здоров’я 

  • Зниження рівня холестерину (бергамот може сприяти зниженню загального рівня холестерину та “поганого” холестерину).
  • Полегшення симптомів депресії (ароматерапевтична суміш, яка містить бергамот, може бути корисною для полегшення симптомів депресії у людей похилого віку, у людей з невиліковним раком та у жінок з високим ризиком післяпологової депресії).
  • Зменшення болю в суглобах (цитрус може мати захисну дію на суглоби у людей, які приймають інгібітори ароматази як частину лікування раку, проте потрібні додаткові дослідження).
  • Зменшення симптомів шизофренії (приймання бергамотових добавок може сприяти яснішому мисленню у людей із шизофренією). 

Вживання бергамоту

Отримані з бергамоту продукти доступні у багатьох формах, включаючи:

  • рідкий екстракт, який можна додавати в чай або використовувати додатково як кулінарний інгредієнт;
  • бергамот може мати порошкоподібну форму (людина може додавати в соки або смузі);
  • рідина у вигляді соку (зазвичай його розбавляють з водою);

Побічні ефекти від вживання бергамоту

У деяких людей можуть виникати такі неприємні побічні ефекти, як запаморочення, м’язові судоми та печія, коли вони приймають бергамот разом із їжею.

Бергамот може призвести до зниження рівня цукру в крові. Це особливо важливо для людей з діабетом, оскільки це може призвести до небезпечного падіння рівня цукру в крові. Якщо у вас діагностовано діабет, важливо ретельно контролювати ці рівні, якщо ви вирішите приймати добавки з бергамотом.