Користь бурякового соку для здоров’я

Diana Litvinchuk

Буряковий сік

Що може бути корисніше за буряк? Правильно сік з буряка! Цей чудовий овоч містить антиоксиданти, електроліти та інші сполуки, які можуть сприяти підтримці здоров’я вашого серця та мозку, серед інших корисних аспектів. Буряк — солодкий коренеплід, став об’єктом вподобань більшості людей. Цей продукт не є новинкою, але протягом останнього десятиліття він отримав статус суперкорисного продукту.

Пропонуємо у нашій статті ознайомитися із корисними перевагами бурякового соку, щоб включити його у свій харчовий раціон!

Корисний для зниження кров’яного тиску

Вживання бурякового соку має можливість знижувати ваш артеріальний тиск у дорослих, особливо, які страждають на гіпертонію. Нітрати, присутні в буряковому соку, перетворюються на оксид азоту в крові, сприяючи розширенню та розслабленню кровоносних судин.

Поліпшує вашу витривалість під час фізичних навантажень

Споживання соку з буряка може сприяти збільшенню рівня нітратів у плазмі крові та покращенню фізичної витривалості. Дослідження за 2017 рік визначають, що якщо вживати буряковий сік впродовж 5-6 днів, то ви матиме наступні переваги:

  • Збільшення продуктивності під час випробувань на витривалість.
  • Збільшення часу, необхідного для досягнення виснаження.
  • Покращення кардіо респіраторних показників.

Сприяє схудненню та збережені здорової ваги

Свіжий буряковий сік корисний тим, що є низькокалорійним та практично вільним від жирів напоєм. Це ідеальний вибір для ранкового смузі, який, починаючи день, забезпечить вас корисними поживними речовинами та енергією (проте майте на увазі, що цей овоч містить в собі значну кількість природного цукру).

Сприяє зниженню ризику виникнення раку

Буряк того, він містить різноманітні флавоноїди та поліфенольні сполуки, які можуть мати антиоксидантні та протизапальні властивості. Бетаїни та інші антиоксиданти можуть допомагати виявляти та нейтралізувати вільні радикали або нестабільні молекули в організмі, що у великій кількості можуть сприяти запаленню та підвищувати ризик виникнення раку.

Буряк є відмінним джерелом калію

Буряковий сік корисний тим, що допомагає у правильному функціонуванні нервів і м’язів. Також регулярне його споживання в розумних кількостях може сприяти підтримці оптимального рівня калію в організмі. Ми рекомендуємо порадитися з вашим лікарем щодо постійного вживання бурякового соку.

Буряковий сік багатий на інші корисні мінерали

Крім калію, буряковий сік містить наступні корисні мінерали:

  • Залізо
  • Магній
  • Марганець
  • Натрій
  • Цинк
  • Мідь
  • Селен

Буряк джерело фолатів

Буряковий сік містить фолати, вітаміни групи B. Регулярне вживання бурякового соку, особливо для вагітних, допомагає забезпечити рекомендовані 600 мікрограмів фолатів щоденно.

Зниження рівня холестерину

Бетанін у буряковому соку може сприяти зниженню рівня “поганого” холестерину. Дослідження зазначають, що буряковий сік може впливати на рівень як, так і “хорошого” холестерину, можливо, завдяки його фітонутрієнтам, таким як флавоноїди.