Інтенсивне тренування зробить ваше серце вдвічі молодшим

Катерина

Updated on:

Коли людина досягає 50-річного віку, здатність його серця обробляти кисень знижується. Те ж саме може статися і з більш молодими людьми, які нехтують заняттями спортом: серце і судини буквально висихають, стають менш еластичними.

intensivnetrenuvannya_serce

Це може привести до серцевої недостатності та інших серйозних проблем з серцем. Але дослідження, результати якого були опубліковані в журналі Circulation American Heart Association, продемонструвало, що спорт може запустити цей процес назад.

Доктор Левін протягом двох років спостерігав пацієнтів у віці від 45 до 60 років – цілком здорових, але які ведуть сидячий спосіб життя. Половина випробовуваних тричі на тиждень займалися неаеробними вправами: йогою, стрейчингу, пілатесом.

Друга ж група чотири рази на тиждень займалася інтенсивною аеробікою. В результаті стан серця пацієнтів з другої групи істотно покращився.

Читайте також: Вправи та правила для виконання розминки перед тренуванням (відео)

«Фактично, ми взяли 50-річних людей і дали їм 30-річні серця», – прокоментував доктор Левін результати дослідження.

Максимальний результат приносять тренування, при яких робиться як мінімум 4 підходи максимально інтенсивної роботи – не менше 1 хвилини кожен.

. . . . . .

Втім, автори дослідження нагадують: перш ніж приступати до таких інтенсивних тренувань, треба попередньо проконсультуватися з лікарем.