Правильні види вуглеводів допомагають будувати м’язи

Катерина

Updated on:

Вуглеводи необхідні для побудови м’язової маси. Вони діляться на правильні і неправильні. Підвищений вміст правильних вуглеводів в сукупності з тренуваннями допомагає контролювати інсулін і нарощувати м’язову масу.

pravilnivuglevodi

Чи не кожен вид вуглеводів сприяє формуванню сухої м’язової маси і підтримці стрункої, рельєфної фігури. Правильні вуглеводи можна отримати, споживаючи необроблені, цільні продукти, такі як фрукти, овочі, бобові та крупи. Деяка кількість вуглеводів міститься в молоці – завдяки лактози.

І, навпаки, «неправильні» види вуглеводів ми отримуємо з продуктів, оброблених, – включаючи цукор, багатий фруктозою кукурудзяний сироп, білу муку, білий рис, випічку, більшість продуктів в упаковці і алкоголь. Вони позбавлені важливих поживних чинників, включаючи клітковину. Через відсутність в них останньої можна легко отримати величезну кількість калорій і не відчути при цьому ситості. Саме тому ви повинні по можливості уникати подібних продуктів.

Чи приводить споживання вуглеводів до ожиріння?

Деякий час назад, буквально побили рекорди продажів кілька книг, в яких стверджувалося, ніби дієти з підвищеним вмістом вуглеводів сприяють збільшенню жиру і тому шкідливі. Їх автори засновували свою теорію на тому факті, що деякі люди (приблизно 25% населення) несприйнятливі до інсуліну. Тобто для підтримки нормального рівня глюкози в крові після вживання багатої вуглеводами їжі підшлункова залоза у них виділяє підвищену кількість інсуліну. Теоретично ця обставина змушує вуглеводи відкладатися в підшкірний жир.

Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою

Але якщо таке твердження стосується швидше до людей, які ведуть сидячий спосіб життя, то зі спортсменами і активними людьми справа йде інакше. Фактично для культуристів інсулін є анаболічним гормоном, підживлює м’язи і сприяє зростанню м’язової маси.

Чи слід вам турбуватися з приводу пасти або хліба? Ні! Але, крім хліба і пасти, ви повинні з’їдати різні цілісні продукти, що містять вуглеводи, – такі як боби, цільні крупи, фрукти та овочі. Навіть якщо припустити, що ви несприйнятливі до інсуліну, така різноманітна дієта зведе небажані наслідки до мінімуму, а також забезпечить вас необхідними білками і жирами. Крім того, активний спосіб життя допомагає контролювати вагу тіла і нарощувати м’язову тканину.

Інсулін і вуглеводи – непогані помічники, коли справа стосується зайвого жиру. Ви накопичуєте підшкірний жир, коли вибираєте неправильні продукти і споживаєте калорій більше, ніж спалюєте. Все дуже просто.

Не дивно, що люди, які споживають правильні види вуглеводів, в порівнянні з тими, хто харчується в основному простими цукрами, зазвичай мають меншу вагу, а їх організм краще контролює рівень кров’яних ліпідів і вуглеводний обмін. Так, наприклад, збільшення споживання цільних круп зменшує ризик розвитку ожиріння, виникнення серцево-судинних захворювань, діабету другого типу, несприйнятливості до інсуліну і багатьох інших хвороб. Таким чином, замінивши неправильні види вуглеводів правильними, ви будете краще контролювати більшість фізіологічних і метаболічних факторів ризику, пов’язаних з розвитком ожиріння та інших хронічних захворювань.

Правильні види вуглеводів містять підвищену кількість клітковини, яка присутня лише в продуктах рослинного походження – в першу чергу в цільних і майже необроблених.