Правила відмінного метаболізму (обміну речовин)

Катерина

Updated on:

metabolizm2

Метаболізм залежить від безлічі факторів – ваги, віку, співвідношення жирової і м’язової тканини, стану мікрофлори шлунково-кишкового тракту. Але найголовніший фактор – це гени. Люди на генному рівні ідентичні один одному на 99,9%, але людей з однаковим метаболізмом на світі немає.

Зараз існують методи, якими можна проаналізувати саме ті гени, які відповідальні за поведінку ферментів і витрачання енергії, і на основі цих даних побудувати харчування. Той же генетичний аналіз допомагає зрозуміти, яка людині підходить фізична активність.

Люди по-різному витрачають свої жирові запаси. Одним для найкращого витрачання жиру потрібні тренування з високою інтенсивністю – швидкий довгий біг. А інші схуднуть і від ходьби.

metabolizm1

Сучасний світ теж впливає на організм людини. Організм людини за останні 100 років змушений звикати до зовсім нових продуктів: швидких вуглеводів, консервантів, фаст-фуду, ГМО.

Читайте також: Street workout – молодіжний вуличний спорт

Люди стали більше їсти і менше рухатися. Тому і спостерігається справжня епідемія ожиріння, діабету, серцево-судинних захворювань. Але нормалізувати обмін речовин можна. Все, що потрібно – якісніше харчуватися і більше рухатися. Основи все ті ж: харчуватися потрібно дрібно та повноцінно.

Правила відмінного метаболізму

1.Їжте раціонально. 70% калорійності раціону з’їдайте в першій половині дня. Вживайте достатню кількість білка – як мінімум 1,5 г на кожен кілограм своєї ідеальної ваги. Білки слід їсти з овочами.

2.Більше фізичної активності. Чим більше м’язова маса, тим більше енергії витрачається на процеси обміну.

3.Перевірте щитовидну залозу у ендокринолога. Саме хороша робота щитовидки позначиться на поліпшенні метаболізму.

4.Приймайте вітаміни. Хром регулює обмін жирів і вуглеводів, а також рівномірність надходження цукру в кров. Залізо, кальцій, вітаміни групи B покращують обмін речовин.

5.Більше сну: при нестачі сну організм робить більше запасів.

6.Відмовтеся від цукру, вживайте більше клітковини.

7.Пийте більше води – це універсальний розчинник, без якого хімічні реакції просто неможливі.

8.Харчуйтеся дрібно, 5-6 раз в день. Снідайте відразу після пробудження, щоб швидше розбудити свій організм.

metabolizm3

Поганого обміну речовин не буває, він може бути порушений тільки у людей з серйозними захворюваннями щитовидки. Обмінні процеси сповільнюються при серйозній нестачі якогось вітаміну або незбалансованому прийомі білків-жирів-вуглеводів. З віком метаболізм сповільнюється. Після 35 років необхідно збільшити фізичні навантаження і зменшити розміри порцій. Без правильного харчування і спорту чудес не буде.