Яка користь від куркуми?

Diana Litvinchuk

Updated on:

rehrevf

Спеція, відома як куркума, може бути найефективнішою харчовою добавкою, яка робить часто нашу їжу жовтого кольору. Цю спецію почали використовувати ще в Індії як пряність і лікарську траву. Нещодавно наука дослідила, що куркума містить сполуки з лікувальними властивостями, а саме: її активний інгредієнт куркумін може мати протизапальні, протипухлинні, антиоксидантні та іншу користь для нашого здоров’я.

Куркумін підвищує рівень гормону мозку, який прискорює ріст нових нейронів і може допомогти боротися з різними дегенеративними процесами в мозку. Наприклад, у профілактиці хвороби Альцгеймера зокрема, куркумін може відігравати допоміжну роль – він запускає процес вироблення білка, який власне бореться з ураженням мозку.

Також цей активний інгредієнт — це в першу чергу протизапальний засіб і антиоксидант. Його вживання корисно впливає на лікування хвороб серця.

Куркума унікальна тим, що призводить до кількох змін на молекулярному рівні, які можуть допомогти запобігти й, можливо, навіть лікувати рак. Сучасні дослідники активно вивчають й інші терапевтичні властивості куркуміну – зокрема, щодо лікування множинної мієломи й раку підшлункової залози, а також профілактики раку ротової порожнини. Крім того, в одному з британських університетів розпочато дослідження впливу куркуми на рак шлунково-кишкового тракту.

Досить поширене захворювання — артрит, яке характеризується запаленням суглобів. Лікувати симптоми артриту може допомогти теж куркумін. Цікаво, що в деяких випадках він є більш ефективним, ніж протизапальні препарати.

Також, щоб полегшити симптоми, які пов’язані із депресією, можна додавати собі у їжу подрібнену куркуму.

Завдяки численним корисним наслідкам для здоров’я, а саме: запобігання хворобам серця, хворобі Альцгеймера та різновидів раку — куркумін може подовжити вам кілька років життя.