Який зв’язок між сном і спортом?

Катерина

Updated on:

Не потрібно думати, що здоровий спосіб життя складається тільки зі спорту і правильного харчування, йогої обов’язковою складовою є сон. Зв’язок між сном і спортом набагато сильніший, ніж здається.

yakii_zvyazok__mizh_snom

Успішність тренувань залежить не тільки від правильного харчування, але і від режиму дня. Одним з ключових моментів здорового способу життя є сон. Яким чином тренування і сон впливають один на одного?

Регулярні тренування покращують сон

Здоровий сон підвищує якість тренувань, є і зворотний зв’язок, регулярні тренування покращують сон.

Для того, щоб нормалізувати свої циркадні ритми, набути здатності протидії стресу, покращити настрій і підвищити якість сну буде достатньо всього 150 хвилин тренувань в тиждень з помірними навантаженнями.

. . . . . .

У 2013 році Національний Інститут Сну провів дослідження, результати якого показали, що фізичні навантаження не тільки підвищують якість сну, а й сприяють позбавленню зупинки дихання під час сну. У сукупності дотримання режиму тренувань і сну підвищують працездатність і концентрацію уваги.

Поганий сон знижує продуктивність

Численні дослідження виявили незаперечну залежність між якістю нічного сну і продуктивністю на тренуваннях. Сон і спорт нерозривно пов’язані між собою, зменшення тривалості сну викликає погіршення спортивних показників, денну сонливість і занепад сил. Недолік сну позначається і на швидкості відновлення м’язів після фізичних навантажень, робить більш вираженими м’язові болі після тренувань.

Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою

Кілька простих порад допоможуть підвищити якість сну

– Перед сном переводьте свій смартфон на нічний режим, в якому екран буде випромінювати більш тепле світло, це допоможе швидше заснути.

– Придумайте заспокійливий вечірній ритуал, який буде налаштовувати на сон, це може бути тепла ванна або читання книги.

– Не використовуйте надто теплі піжами і не перегрівайте приміщення для сну, температура в спальні не повинна перевищувати 21 градус.

– Кімната для сну повинна бути затемнена, якщо питання не можна вирішити за допомогою штор і жалюзів, то допоможе використання темної маски для сну.

Сон або спорт

У людей з надмірно щільним графіком життя і у батьків з маленькими дітьми постійно не вистачає часу на заняття спортом. Якщо вдається знайти трохи вільного часу на тренування, то тільки в нічний час, тобто на шкоду сну. Медицина і спорт в один голос стверджують, проведення тренувань за рахунок зменшення тривалості сну непродуктивно і неправильно.