Чим корисна звичайна ходьба

Катерина

Updated on:

Ні для кого не секрет, що піші прогулянки зміцнюють організм людини і, на відміну від бігу, найбільш гармонійно розвивають всі групи м’язів. Для жінок така ходьба особливо корисна, тому що не тільки надає оздоровчу дію, але і допомагає коректувати фігуру.

zvichaina_hotba

Незаперечні переваги хотьби

– рухи, що здійснюються людиною, прості і природні;

– практично не має протипоказань;

– займатися можна коли завгодно і де завгодно;

– оздоровчий ефект досягається дуже швидко;

– заняття ходьбою не вимагають грошових витрат.

Спортивна ходьба ніколи не буде нудною. Можна прогулятися вранці з улюбленою собакою і отримати заряд бадьорості на цілий день, можна ввечері пройтися з дітьми по парку, а у вихідні відправитися в туристичний похід. Варіантів безліч. А результат завжди один – гарний настрій і користь для організму.

Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою

Чи замислювалися ви коли-небудь, чому буквально кілька років тому проблема зайвої ваги не була настільки серйозна, як в наші дні? Все тому, що далеко не у кожного був автомобіль, і люди багато ходили пішки, хто в школу, хто на роботу, хто по магазинах. А що ж зараз? До найближчого магазину одна зупинка, але ми наполегливо сідаємо в машину або в автобус. А даремно. Адже навіть така нетривала піша прогулянка, так само як і будь-яка фізична активність, допомагає вам спалювати калорії. Жири, білки і вуглеводи, перетворюючись в енергію, не позначаються на фігурі. Таким чином, ходьба допомагає скинути зайву вагу.

Ефект від спортивної ходьби ви відчуєте, якщо будете дотримуватися деяких рекомендацій щодо темпу і тривалості

тренувань. Ходити найкраще зі швидкістю 7-9 км/год по 30 хвилин в день, приділяючи таким заняттям мінімум 5 днів в тиждень. Не забувайте також стежити за пульсом. Він не повинен перевищувати 130 ударів в хвилину. Тільки при такому ритмі тренування будуть корисні також і вашому серцю. Піші прогулянки, за результатами досліджень, скорочують ризик інфаркту на 50%. Крім того, спортивна ходьба посилює кровообіг, насичуючи кров великою кількістю кисню.

Ходьба також є прекрасним ліками від стресу. Вся справа в тому, що в процесі тренувань виділяється ендорфін – «гормон радості». Регулярно займаючись спортивною ходьбою, ви назавжди забудете про безсоння, хронічні втоми і надмірний апетит.