Як швидко відрізнити ліву та праву контактні лінзи

fersht

linza

Якість зору залежить від максимально точного підбору контактних лінз. Навіть 0,25 диоптрій впливають на комфорт нашого читання, користування комп’ютером чи смартфоном. Під час перевірки зору офтальмологи проводят ретельну диагностику, та все частіше призначають окремі значення диопрій для лівого та правого ока. Це знижає рівень напруги та підвищує ефект контактної корекції зору.

Чому важливо не переплутати лінзи

М’які гидрогелеві або силикон-гідрогелеві лінзи в першу чергу є медичним засобом для корекції дефектів зору або лікування астигматизму. Зараз зручно самостійно замовляти контактні лінзи з безкоштовною доставкою в інтернет- магазині. Слід розібратися в абревіатурах, що викладені у рецепті лікаря:

  • OD (Oculus Dexter) – праве око;
  • OS (Oculus Sinister) – ліве око;
  • OU (Oculus Uterque) – обидва ока.

Для кожного ока зазначені власні рекомендації МКЛ. Від рівня диоптрій залежить товщина плівки – чим більше диоптрії, тим вона товща. За декілька днів використання багаторазові конденсори пристосовуються до особливостей поверхні роговиці та приймають унікальну форму. У разі плутанини ви, як мінімум, відчуєте дискомфорт:

  • неякісне або подвійне зображення, розмиту картинку, плями чи мерехтіння;
  • відчуття «піску» в очах, печіння, різь, бажання позбутися зайвого предмету.

Якщо «неправильна» лінзочка буде знаходитися в оці на протязі довгого часу, є ризик погіршення гостроти зору, подразнення або мікротравм роговиці.

Кожне око має унікальну мікрофлору та різні мікробіологічні дані. Плутанина може призвести до інфікування ока та повік, захворювання на кон’юктивіт, блефарит, інші вірусні та грибкові зараження.

Лайфхаки для власників різних лінз

На упаковці блістера або на виробі відсутні позначки для різних очей – вони універсальні. Маркування, що є на лінзочці, допомагає відрізнити лише

зовнішню та внутрішню поверхні плівки для зручного встановлення. Але дрібні літери розпізнати важко.

Якщо ви використовуєте одноразові МКЛ, позначте блістери яскравим маркером або зберігайте в окремих ємностях.

Для багаторазових МКЛ створені спеціальні подвоєні контейнери. Більшість з них мають спеціальні мітки на кришці: L – ліва та R- права. Якщо ви не можете розпізнати позначку – помітьте кришки маркером.

Привчиться завжди виконувати власний ритуал встановлення лінз: починайте завжди з одного ока, з часом це буде відбуватися автоматично.