Чому не можна схуднути за тиждень

Катерина

Updated on:

Про швидке схуднення за тиждень мріють багато дівчат. Проте в гонитві за стрункістю ми часто не думаємо про наслідки. Багато дівчат хочуть швидко схуднути перед відпусткою або якоюсь важливою подією. Але скинуті екстреним способом кілограми можуть повернутися назад і спровокувати проблеми зі здоров’ям.

shudnutizatizhden

У перший тиждень “експрес-дієти”, частіше по суті це “голодування”, насправді спостерігається максимальна втрата маси тіла за рахунок виведення води і витрати глікогену (вуглеводного депо) печінки і м’язів. У перші дні такої “дієти” організм забезпечується енергією на 80% за рахунок вуглеводів і лише на 10-15% за рахунок жирів. Приблизно через добу запаси глікогену в печінці і м’язах виснажуються, але навіть після цього в хід йдуть не ваші жирові запаси, а м’язи. Якщо ви втратили за тиждень 5 кг – нічому радіти, так як це зовсім не жир.

Жодна дієта не підтверджена науково як “краща з кращих” чи “на все життя”. Як правило, після початку будь-якої дієти людина незабаром повертається до колишнього харчування. Головна причина того частіше за все не фізіологічна, а психологічна. Ми говоримо: “я сіла на дієту”, маючи на увазі, що настане той момент, коли з дієти “зійду”, тобто дієта – це лише тимчасове вирішення проблеми. Такі тимчасові обмеження не дозволять знайти стабільне та довготермінове рішення втрати зайвої ваги.

Читайте також: Вправи та правила для виконання розминки перед тренуванням (відео)

Різні дієти пропонують відмовитися то від вуглеводів, то від жирів. Є дієти, які роблять акцент на білок як основне джерело енергії. Ці дієти закликають повністю або максимально виключити продукти, що містять певні макроелементи, при цьому не враховують, що, наприклад, більшість знежирених продуктів містять надмірну кількість цукру, а в низьковуглеводних продуктах є цукрозамінники, які можуть привести до ожиріння і порушення вуглеводного обміну.

Вже багато хто знає, що дієти не працюють і втрачені кілограми повертаються, якщо не сформувати нові звички і інше ставлення до їжі. Треба завжди пам’ятати, коли ви чуєте про “швидке схуднення”, дива не відбудеться.