Чому шкідливо швидко худнути?

Катерина

Updated on:

«Швидко худнути шкідливо» – ці слова стали загальними рекомендаціями до всіх дієт. Втім, ніхто в це не вірить. Ми розглянемо конкретні приклади шкідливих процесів, які відбуваються в організмі при швидкому схудненні.

shvidkohudati1

Якщо людина знижує вагу – організм в будь-якому випадку починає бити на сполох, якщо це відбувається дуже швидко. Справа в тому, що людське тіло налаштоване на підтримання гомеостазу – стабільних показників ваги, обміну речовин, температури тіла.

. . .

Якщо вага різко знижується – страждає репродуктивна функція. Через це, у багатьох різко схудлих дівчаток, збивається місячний цикл.

Крім того, сповільнюється обмін речовин – потрібно економити ресурси, тому організм не дозволяє їм «згорати» даремно. Кожна калорія використовується або йде про запас, а активність різних процесів в організмі знижується. Саме тому після деякого часу на строгій дієті настає момент, коли вага ніяк не хоче знижуватися, хоча вони продовжують мало їсти.

shvidkohudati2

Читайте також: Street workout – молодіжний вуличний спорт

Різке схуднення – результат суворої дієти. Якщо людина їсть дуже мало їжі, це означає не тільки мало калорій, але і мало поживних речовин.

Якщо в раціоні буде занадто мало калію – постраждає серце. Мала кількість білка сприяє руйнуванню м’язової маси. Дефіцит вуглеводів проявлятиметься сонливістю, поганою увагою і постійним відчуттям холоду.

obminr