Чому важливо вживати білок на сніданок?

Катерина

Updated on:

Тіло людини худне, коли виникає дефіцит калорій і йому доводиться використовувати жир. Але організм не зможе повноцінно функціонувати, якщо в раціоні не вистачає якогось елементу, наприклад, тих же жирів.

bilok_snidanok

Вся їжа викликає певний гормональний відгук в організмі. Відкладення жиру в тих чи інших місцях говорить про гормональний дисбаланс. Наприклад, складності з позбавленням від жиру на животі можуть бути пов’язані з підвищеною секрецією кортизолу (гормону стресу). Жирова складка над коліном говорить про зниження вироблення соматотропіну (гормону росту).

Таким чином, деякі зміни в режимі дня, правильно збудований раціон і добавки допоможуть прискорити процес спалювання жирів. Як же можна використовувати знання про гормони при складанні свого режиму харчування? Все просто. Починайте свій день з білкової їжі. Наприклад виберіть м’ясо і жменю горіхів. Що станеться в організмі при такій їжі з самого пробудження? Мета сніданку – дати максимальний заряд бадьорості і стабільний рівень енергії протягом дня.

Читайте також: Street workout – молодіжний вуличний спорт

Наступний аргумент на користь сніданку, багатого білками і жирами, – це стабілізація рівня цукру в крові, щоб уникнути інсулінових піків. Якщо ваш перший прийом їжі складається з простих вуглеводів (пластівці з молоком, бутерброд з білого хліба, печива і цукерки), то ви запускаєте в своєму організмі цикл: прості вуглеводи викликають моментальне підвищення рівня цукру, підшлункова залоза починає виробляти інсулін. Через короткий проміжок часу рівень цукру в крові різко падає, викликаючи стан гіпоглекіміі. У цей момент після енергетичного підйому настає слабкість, запаморочення, напад голоду і бажання нової порції “швидкого палива”. Щоб уникнути такої ситуації найочевидніший варіант зробити сніданок протеїновим. Більш того, білковий сніданок дає відчуття ситості набагато довше, ніж вуглеводи.