Коротко про спортивне харчування для жінок

Катерина

Updated on:

Ідеальну фігуру може створити тільки правильний, важкий тренувальний режим, який також забезпечує вироблення великої кількості ендорфінів в організмі. Всі розрахунки показують, що 80% успіху залежать від збалансованого плану харчування. Однак дані розрахунки не враховують силу спортивних добавок.

harchuvannya_divchataim

Включіть у свій раціон харчування ці важливі елементи, які здатні запустити набір сухої м’язової маси, прискорити розщеплення жирових відкладень і поліпшити загальний стан здоров’я.

КОФЕЇН

Давно відомо, що кофеїн бадьорить і покращує концентрацію. Але недавно було встановлено, що він також сприяє збільшенню м’язової сили і прискорення темпів спалювання жиру під час фізичних навантажень. Ефективність кофеїну істотно підвищується в поєднанні з екстрактом зеленого чаю. Кофеїн стимулює розщеплення жирів. А зелений чай прискорює обмін речовин, в результаті чого жири потрапляють в кровоносне русло. Комбінація цих двох елементів гарантує, що розщеплені кофеїном жири будуть використані організмом як джерело енергії.

Читайте також: Street workout – молодіжний вуличний спорт

РИБ’ЯЧИЙ ЖИР

Для чого потрібен риб’ячий жир? У малих кількостях він покращує загальний стан здоров’я, а у великих – активує гени, що відповідають за розщеплення жирів.

BCAA

Особлива структура BCAA забезпечує їм унікальні властивості, які позитивно впливають на організм атлета. BCAA здатні збільшувати тривалість тренування – амінокислоти служать джерелом енергії для м’язових тканин, а також гальмують розвиток м’язової втоми, викликаної фізичними навантаженнями. Крім того, BCAA безпосередньо беруть участь у створенні нових м’язових тканин. Зокрема, лейцин стимулює синтез білка (процес росту м’язів). BCAA також сприяють збільшенню рівня гормону росту, зниження рівня кортизолу та підвищенню рівня інсуліну – анаболічного гормону, який відповідає за надходження поживних речовин в м’язові тканини після тренування.

КРЕАТИН

Основна функція креатину – вивільняти велику кількість енергії в м’язах за короткий проміжок часу (під час тренувань). Прийом креатину в формі спортивних добавок заповнює його запаси в організмі, що призводить до збільшення витривалості і сили. Крім того, креатин транспортує воду в м’язові клітини, завдяки чому вони збільшуються в розмірах і діляться (ростуть).

КАЛЬЦІЙ

Всім відомо, що від наявності кальцію в організмі залежить здоров’я кісток. Але чи знали ви, що кальцій також необхідний для скорочення м’язів? При нестачі кальцію м’язи не можуть функціонувати належним чином. Крім того, вчені вважають, що цей скромний мінерал сприяє схудненню. Пояснюється це наступним чином: кальцій знижує темпи засвоєння жиру в кишечнику і пригнічує вироблення кортизолу – гормону, який уповільнює розщеплення жирових клітин.