Завантаження. Будь ласка, зачекайте...

Що вибрати: протеїн або амінокислоти?


У більшості спортсменів-новачків, які тільки починають приймати продукти спортивного харчування, часто виникають питання з приводу протеїну і амінокислот: в чому між ними різниця і що з них вибрати краще? Чи можна їх поєднувати, і чи є вони взаємодоповнюючими або взаємозамінними?

proteingolovna.jpg (43.52 Kb)

Протеїн, іншими словами білок, виконує в організмі безліч функцій: "побудова" і відновлення тканин, виступає, як основний компонент в імунній системі, відповідає за всі основні функції організму, а саме - репродуктивну, рухову, функції пов'язані з харчуванням і багато інших.

Читайте також: Вправи та правила для виконання розминки перед тренуванням (відео)

Існують «швидкі» і «повільні» білки. Наприклад, сироватковий білок відноситься до «швидких», засвоювання його відбувається в короткий час. Такий протеїн можна приймати між прийомами їжі або ж після тренування.

До «повільних» білків можна віднести казеїн, який протягом 8-12 годин постачає організм амінокислотами. Такий протеїн можна і потрібно приймати на ніч.

protein.jpg (41.22 Kb)

Амінокислоти - похідні білка. Всі виробники спортивного харчування вже давно випускають амінокислоти у вільній формі і називають їх вільними амінокислотами. Вільні амінокислоти - це результат повного розщеплення білкових молекул.

Прийом амінокислотних комплексів після інтенсивних тренувань має величезне значення для ефективного відновлення виснаженої м'язової тканини. Амінокислоти прискорюють ріст м'язової маси і сили. Засвоєння вільних амінокислот на відміну від протеїну не вимагає додаткової енергії і не гальмує відновлення енергозапасів в м'язових клітинах.

protein2.jpg (72.09 Kb)

Що обрати: протеїн або амінокислоти?

Протеїн - відмінний натуральний продукт для набору сухої м'язової маси. Якщо порівнювати протеїн і амінокислоти, то в порції протеїну міститься більше білка, ніж в порції амінокислот. Так, протеїн трохи довше засвоюється, проте наші м'язи отримують більше харчування.

Амінокислоти дуже добре підходять в період підсушування спортсменів. І так як амінокислоти дуже швидко засвоюються, то їх можна приймати вранці, після пробудження, за 20-30 хвилин перед основними прийомами їжі і безпосередньо після тренування.

Протеїн і амінокислоти можна поєднувати, так ці два продукти відмінно доповнюють один одного!

Важливо знати, що протеїн і амінокислоти - це не диво продукти для набору м'язової маси, від прийому яких м'язи ростуть як «на дріжджах». Перш за все, протеїн - це додаткове джерело споживання білка.



Про здоров'я

Схожі публікації